Управління містобудування та архітектури ОДА підбило підсумки роботи за 2021 рік

Сьогодні відбувся брифінг управління містобудування та архітектури Закарпатської облдержадміністрації, де підсумували результати роботи у сфері містобудування та безбар’єрності за поточний рік.

Микола Пігуляк, начальник управління містобудування та архітектури ОДА, головний архітектор області, поінформував про стан впровадження реформи містобудування в регіоні:

«У всіх шести РДА та у 45 територіальних громадах Закарпаття утворили уповноважені органи містобудування та архітектури. Однак актуальною залишається тема кадрового забезпечення та розподілу обов’язків і навантаження серед фахівців. Для розв’язання цього питання постійно проводимо активну роботу з представниками уповноважених органів і вже маємо результати».

Начальник відділу містобудування та архітектури управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА Максим Павлей наголосив на необхідності розроблення комплексного плану – нового виду містобудівної документації — у територіальних громадах краю, адже це сприятиме забезпеченню їхнього сталого розвитку з дотриманням принципу збалансованості державних, громадських та приватних інтересів.

На брифінгу обговорили й виконання Плану заходів на 2021-2022 рр. з реалізації Національної стратегії та створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 р.

«В області вже триває збір інформації про доступність об’єктів оточення. На наступний рік передбачені заходи щодо приведення установ регіону у відповідність до нових вимог», — зазначив завідувач сектору ведення Єдиного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Володимир Бабинець.

Йшлося й про функціонування в районах комітетів для забезпечення доступності маломобільних груп населення до об’єктів житлового, громадського призначення та транспортної інфраструктури.

Також з наступного року почне діяти Програма поліпшення безбар’єрного простору у Закарпатській області на 2022-2024 роки, котра передбачає забезпечення фізичної, цифрової, інформаційної, освітньої та економічної безбар’єрності.

Джерело