На Закарпатті запустять Геопортал містобудівного кадастру

 

Незабаром буде дано старт роботі Геопорталу містобудівного кадастру Закарпатської області. Запуск сервісу під час прес-конференції анонсував начальник обласного управління містобудування та архітектури Микола Пігуляк.

Містобудівний кадастр – це державна система зберігання і використання геопросторових даних про територію, адміністративно-територіальні одиниці, інженерно-геологічні умови, інформаційних ресурсів будівельних норм, державних стандартів і правил для задоволення інформаційних потреб у плануванні територій та будівництві, формування галузевої складової державних геоінформаційних ресурсів. Містобудівний кадастр є складовою частиною державної системи кадастрової документації, яка вміщає відомості про земельні, водні, лісові та інші ресурси і ведеться з урахуванням цих даних на державному, регіональному, районному та місцевому рівнях.

Для реалізації зазначених інновацій Управлінням містобудування та архітектури Закарпатської облдержадміністрації розроблена «Програма створення та впровадження містобудівного кадастру Закарпатської області на 2019-2023 роки». Окрім того, управління запускає свій сайт, який стане потужною онлайн-платформою для забезпечення громадян та зацікавлених структур доступом до актуальної містобудівної документації та відповідних сервісів.

– Управління виконує надзвичайно багато функцій, – зауважив Микола Пігуляк. – Ми ведемо питання містобудування і архітектури, містобудівного кадастру, регіонального розвитку, об’єднання громад, забезпечення учасників АТО та ВПО житлом… Для того, аби задовільнити інформаційний запит громадян з цих питань, було розроблено функціональний сайт з оперативними сервісами. Там буде розміщено реєстр містобудівних умов та обмежень забудови, єдиний реєстр громадян, які потребують поліпшення житлових умов, обласний реєстр доступності для громадян громадських будівель і приміщень закладів або установ загального користування, схема зонування області тощо.

На новому сайті приділили увагу й транскордонному співробітництву та співпраці із сусідніми областями України. На сервісі розміщені відповідні розділи, а сам сайт буде шестимовним для зручності користування фахівцями з-за кордону.

Основною метою створення та функціонування системи містобудівного кадастру є раціональне використання земельних ресурсів, збільшення доходної частини бюджету, забезпечення суб’єктів містобудівної та інвестиційної діяльності комплексною достовірною інформацією про діючі на території Закарпатської області містобудівні регламенти, про містобудівну цінність різних територій, їх фактичний стан і використання, а також про зміни об’єктів нерухомості в процесі містобудівної та інвестиційної діяльності.

Важливо наголосити, що цього року Закарпатська область посіла друге місце у всеукраїнському рейтингу відкритості та якості опублікування містобудівної документації.