Впровадження ВІМ-технологій підвищить якість проектування у будівництві — Парцхаладзе

Впровадження в Україні технологій інформаційного моделювання будівель — BIM-технологій, дозволить вивести будівельну галузь на новий рівень, підвищити якість контролю будівельних робіт та сприятиме реалізації в країні сучасних проектів. Це, у свою чергу, зможе позитивно вплинути на підвищення позиції України у рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business за компонентом “Отримання дозволів на будівництво”.

Таку думку висловив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе..

“У сучасному суспільстві відбуваються дуже швидкі зміни, пов’язані зі стрімким розвитком інформаційних технологій. Більшість країн вже включилися до процесу переходу на BIM-технології. Це Великобританія, США, Нідерланди, Сінгапур, Казахстан, Білорусь та інші країни. Україна також розпочала роботу щодо введення BIM-технологій. І ми маємо розвивати цей напрям. Це не лише сприятиме реалізації в країні нових сучасних проектів і виведе українську будівельну галузь на більш високий рівень проектування, а й підвищить якість контролю будівельних робіт. Це, у свою чергу, позитивно вплине на позицію України у рейтингу Doing Business за компонентом “Отримання дозволів на будівництво” – сказав він.

Серед плюсів впровадження BIM-технологій Парцхаладзе назвав моментальне отримання доступу до будь-якої інформації про об’єкт, якісний контроль робіт на всіх етапах, уникнення колізій у проектах, істотне скорочення вартості будівництва, а також більш раціональне використання ресурсів.

“Головна перевага у впровадженні BIM-технологій у будівництві — можливість досягти практично повної відповідності характеристик майбутнього об’єкта вимогам замовника, що дуже важливо”, — підкреслив заступник Міністра.

Загалом BIM-технології передбачають віртуальне будівництво об’єкта до його фактичного зведення. Це дозволяє зменшити невизначеність, підвищити безпеку, вирішити проблеми, а також моделювати і аналізувати потенційні впливи різних чинників на всіх етапах будівництва.

Зараз Україна — одна з лідерів за темпами зростання у Doing Business серед 190 країн. За показником “Отримання дозволів на будівництво” за 2 роки ми покращили позицію з 140 на 30-те місце. У загальному рейтингу наша країна займає 71 сходинку.

 

Джерелоhttp://www.minregion.gov.ua/press/news/vprovadzhennya-vim-tehnologiy-pidvishhit-yakist-proektuvannya-u-budivnitstvi-partshaladze/