Щодо розроблення проекту містобудівної документації регіонального рівня – Внесення змін до Схеми планування території Закарпатської області

Управління містобудування та архітектури Закарпатської ОДА-ОВА (Управління) повідомляє про розроблення проекту містобудівної документації регіонального рівня – Внесення змін до Схеми планування території Закарпатської області ( СПТО). Оскільки Управління виступає замовником цих проектних робіт просимо виконавчі органи міських, селищних та сільських рад та інші відповідні органи та установи області надати свої пропозиції та зауваження до вказаного Проекту на електронну адресу:
oblarch@carpathia.gov.ua, zakarpatoblarch@ukr.net. Вказані пропозиції приймаються до 31 травня 2025 року. Можливе надання ( надсилання) пропозицій Управлінню також на паперових носіях, за адресою Закарпатська область, м.Ужгород, пл. Народна, 4, каб 669. 88008.
Шановні колеги- головні архітектори районів, міст, селищ та сіл області.
З метою якісної організації збору вихідних даних для розроблення вказаного Проекту надаємо деякі розяснення щодо того, які саме матеріали вихідних даних враховуються при розробленні вказаного проекту та відповідно яка насамперед інформація має бути відображена у пропозиціях територіальних громад які ви надаєте до управління містобудування та архітектури ОВА для формування вихідних даних для внесення змін у СПТО.
Проєкт розробляється у розвиток рішень:
Генеральної схеми планування території України.
Стратегії розвитку Закарпатської області.
діючих генеральних планів населених пунктів регіону.
При розроблені проєкту враховуються стратегії і програми: економічного, екологічного, соціального розвитку, наявна чинна проєктна документація, спеціалізовані схеми, проєкти і програми, що діють на території області.
Основним завданням Проєкту є:
визначення територій, розвиток яких потребує державної підтримки; забезпечення охорони навколишнього природного середовища; сталого використання і відтворення природних ресурсів та екосистем; подальшого розвитку регіональної; інженерно-транспортної та енергетичної інфраструктури, соціальної інфраструктури; охорони культурної спадщини;
розроблення раціональної планувальної організації території регіону в частині забезпечення оптимальних умов проживання населення; раціонального використання природних ресурсів; розвитку галузей господарського комплексу; охорони навколишнього природного середовища; забезпечення цивільного захисту, зокрема пожежної та техногенної безпеки; врахування вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту; збереження цінних об’єктів культурної спадщини; захисту населених пунктів і територій від небезпечних геологічних та гідрогеологічних процесів; створення транспортної та інженерної інфраструктури національного та регіонального значення.
Проєкт розробляється та затверджується в інтересах регіону з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Склад проєкту визначається відповідно до ДБН.